طیب آنلاین ( مرجع دانلود پروژه آماده )

کد وبلاگ

کد جعبه دانلود فلت

فولاد میلگرد که به عنوان فولاد میلگرد نیز شناخته می شود، یک شبکه فولادی یا سیمی است که در بتن مسلح و سازه های بنایی برای تقویت و تثبیت بتن در حالت کشش استفاده می شود. برای بهبود کیفیت چسبندگی بتن، سطوح میلگرد اغلب برجسته می شوند.

میلگردهای میلگرد میله هایی هستند که برای تقویت و تقویت بتن تحت کشش استفاده می شوند. فایبرگلاس در برخی پروژه ها محبوب است زیرا خوردگی نمی کند و مغناطیسی نیست، اما معمولاً از فولاد ساخته می شود. فولاد میلگرد در اندازه ها، درجه ها و انواع مختلف برای پشتیبانی از سازه های مختلف موجود است.

انواع مختلفی از میلگرد در طول و قطر وجود دارد، اما به طور کلی تنها شش نوع میلگرد وجود دارد: اروپایی (آلیاژ کربن، منگنز، سیلیکون و غیره). فولاد کربن (سیاه سابق میلگرد)؛ گالوانیزه؛ روکش اپوکسی؛ پلیمر تقویت شده با الیاف شیشه (GFRP)؛ و ساخته شده از فولاد ضد زنگ.

تفاوت میلگرد با فولاد سازه ای این است که اغلب به همراه سازه های بتنی و بنایی برای تقویت و آرماتور استفاده می شود. در این شرایط، فولاد استحکام کششی که بتن معمولاً فاقد آن است را فراهم می کند، در حالی که بتن مقاومت فشاری را ایجاد می کند.

رنگ اپوکسی میلگرد که به سبز میلگرد نیز معروف است در شرایط خورنده روی بتن استفاده می شود. این ممکن است شامل قرار گرفتن در معرض نمک های ضد یخ یا محیط دریایی باشد. پوشش های میلگرد اپوکسی یا مقاوم در برابر خوردگی میلگرد در سازه های زیر استفاده می شود: پل.

فولاد تقویت کننده با فولاد سازه ای متفاوت است زیرا اغلب به همراه سازه های سیمانی و ملات برای تقویت و تقویت استفاده می شود. در این شرایط، فولاد استحکام کششی کافی برای پاسخگویی به استحکام کششی سیمان تولید نمی کند که باعث ایجاد مقاومت کششی می شود.تقویت کننده های میلگرد در قسمت های مختلف سیستم مانند فونداسیون ها، پست ها، تاپ ها و غیره استفاده می شوند. علاوه بر ساخت و ساز، فولاد BAآجدار میلگرد همچنین می تواند در بسیاری از پروژه های ساختمانی مانند ساخت پل، ساخت ایستگاه BRT و سازه های مقاوم در برابر زلزله استفاده شود.

تولید و تهیه میلگرد 12 آجدار به صورت چرخشی انجام می شود. برای تولید آجدار نورد گرم، شمش ها در دمای بالا ذوب می شوند و از طریق جک های هیدرولیک وارد کوره می شوند. با استفاده از غلتک های نصب شده بر روی ماشین دوار و با استفاده از نیروهای دینامیکی و فشاری، میلگرد به قطر مورد نظر دست می یابد. این عملیات در چند مرحله انجام می شود.

میلگرد 12 آجدار معمولا در دو نوع A3 و A2 تولید و استفاده می شود. میلگرد آجدار A2 و A3 در حداقل استحکام محصول، حداقل استحکام کششی، سختی و تغییرات طول متفاوت هستند. دو میلگرد نیز از طناب های مختلف برای شناسایی آسان ساخته شده اند. آنها طناب های میلگرد A2 12 و طناب های میلگرد A3 تولید می کنند.

با توجه به نوسانات بازار قیمت دنده میلگرد12 نیز متفاوت خواهد بود. گرید میلگرد روی قیمت 12میلگرد تاثیر می گذارد. قیمت هر میلگرد12 در هر دو استاندارد A2 و A3 منتشر شده است. میلگرد درجه A3 از کربن بیشتری استفاده می کند و استحکام و استحکام مکانیکی بالاتری دارد. با افزایش قدرت، قیمت میلگرد 12 سرعته نیز افزایش می یابد. این بدان معنی است که درجه 12 میلگردآجدارBB3 بالاتر از درجه A2 است. قیمت میلگرد 12 نیز به وزن هر کدام بستگی دارد. با توجه به وزن برندهای مختلف میلگرد12آجدار قیمت هر عدد میلگرد12آجدارآجدار نیز متفاوت خواهد بود.

میله 12 آجدار A3 برای تغییر شکل سازه و جاهایی که جوشکاری ممنوع است مناسب نیست.میلگرد آجدار کلاس 12 A2 برای کارهای ساختمانی و خمشی. توصیه می شود حتی الامکان به جز مواقع اضطراری جوش انجام شود.

میلگرد معمولا به صورت عمده و خرده فروشی خریداری می شود. ظرفیت هر میلگرد حدود 24 تن است که اگر مستقیم از کارخانه انجام شود ظرفیت محدود است. اما در صورت درخواست مشتری چند سایز ظرفیت میلگرد، سفارش از انبار شرکت برای مشتری ارسال می شود. خریداران لطفا توجه داشته باشند که قیمت کارخانه برای ظرفیت میلگرد با قیمت خرده فروشی یکسان نیست.

میلگرد 12 آجدار معمولا برای A3 و A2 استفاده می شود. میلگرد آجدار A2 و A3 در حداقل استحکام محصول، حداقل استحکام کششی، سفتی و تغییرات طول متفاوت هستند. دو میلگرد نیز از زنجیره های مختلف برای شناسایی آسان ساخته شده اند. آنها میلگرد A2 12 را با طناب شیروانی و میلگرد A3 را با طناب شیروانی می سازند.
 

اگر می خواهید درباره میلگرد اطلاعات بیشتری کسب کنید می توانید به وب سایت فرداد فولاد مراجعه کرده یا اینجا کلیک کنید.

دیدگاه ارسال شده است

نمایش / مخفی کردن دیدگاه ها