طیب آنلاین ( مرجع دانلود پروژه آماده )

کد وبلاگ

کد جعبه دانلود فلت

انواع تیغ سی ان سی در صنعت چوب

در صنعت چوب برای تولید و ساخت محصولات چوبی از ابزار آلات و ماشین آلات مختلفی استفاده می‌شود. استفاده از ماشین آلات صنعتی چوب باعث افزایش کارایی و دقت در تولید و ساخت انواع سازه‌های چوبی می‌شود. این دستگاه‌ها براساس نیاز نجاران و افراد حرفه‌ای در این صنعت مورد استفاده قرار می‌گیرد که هر کدام کاربردهای خاص خود را دارند. از انواع ماشین آلات نجاری می‌توان به دستگاه سی ان سی، دستگاه اورفرز، دستگاه لبه چسبان، دستگاه برش و موارد مشابه دیگر اشاره کرد. هر کدام از این دستگاه‌ها از تجهیزات و لوازم جانبی گوناگونی برخوردار هستند. هنگام استفاده از این دستگاه‌ها نسبت به نوع طرح و مدل مورد نظر می‌توان تجهیزات خاص آن را انتخاب و روی دستگاه نصب و تنظیم کرد. تیغ‌ها یکی از اجزا اصلی در دستگاه‌های سی ان سی و اورفرز هستند که در انواع مختلف در بازار عرضه شده و برای حکاکی، سوراخ کاری و غیره از آنها استفاده می‌شود. در ادامه مطلب با انواع تیغ سی ان سی آشنا خواهید شد، پس مطالب مطالب زیر را دنبال کنید.

انواع تیغ CNC و کاربرد آنها

همانطور که در مطالب قسمت قبل بیان شد، تیغ CNC از مهمترین و اصلی‌ترین تجهیزات و لوازم جانبی این دستگاه است. دستگاه سی ان سی با توجه به کاربردهای مختلفی که در صنعت چوب دارد، ‌تیغ‌های متنوعی از قبیل تیغ وی، تیغ منبت تک پر، تیغ شیارزن کف تراش، تیغ خشن تراش، تیغ انگشتی و غیره می‌باشد. هر کدام از این تیغ‌های در هنرهای گوناگون این صنعت مانند منبت کاری، حکاکی و غیره استفاده می‌شود. افراد حرفه‌ای و نجاران برای اجرای طرح‌های متفاوت روی قطعه چوب به ابزار آلات و ماشین آلات مختلفی نیاز دارند تا با استفاده از آنها بتوانند به حکاکی و منبت کاری روی کار بپردازند. از این رو قبل از استفاده از دستگاه‌هایی مانند سی ان سی باید ابتدا به تنظیم و نصب تیغ یا مته مورد نظر روی آن بپردازند.

تیغ وی

تیغ وی یکی از انواع تیغ در کار حکاکی روی چوب است. همانطور که از نام این تیغ مشخص است شکلی شبیه به v دارد که نوک آن تیز می‌باشد. در این صورت برای سوراخ کاری روی چوب با استفاده از این تیغ ابتدا با نوک تیزی که دارد به حکاکی روی قسمت مورد نظر از چوب می‌پردازد. این نوع تیغ در مدل‌های مختلف براساس شفت، قطر و زاویه تولید شده است که براساس نیاز نجار هر نوع آن مورد استفاده قرار می‌گیرد. اندازه تیغ‌های وی معمولا بلند بوده و از آن می‌توان برای انجام کارهای خاص استفاده کرد. تیغ وی حکاکی روی دستگاه سی ان سی نصب می‌شود تا بتوان از آن برای برش انواع چوب و ام دی اف استفاده کرد.

تیغ وی

تیغ اتصال انگشتی

تیغ اتصال انگشتی یا جوینت از تیغ‌های دستگاه اور فرز است که اتصال محکم عرضی و طولی را برای سازه ایجاد می‌کند. این تیغه در سایزها و مدل‌های مختلف تولید شده است که برای اتصال دو قطعه به یکدیگر متصل می‌شوند. تیغ اتصال انگشتی در دو نوع تولید می‌شوند، یک نوع آن ارتفاع ثابت دارند و خروجی کار را با سایز مشخص ارائه می‌دهند. در حالیکه نوع دیگر آن ارتفاع متغیری دارد و تنظیم کم و زیاد کردن تیغ سایز خروجی متفاوت خواهد داد. انواع تیغ سی ان سی و اور فرز موجود در بازار شفت متفاوتی دارند که هر چه شفت تیغ بالا باشد، مقاومت بالایی در برابر فشار خواهد داشت. این نوع تیغ برای اتصال هفتی هشتی، مستطیلی، نرم و مادگی در طراحی و ساخت جعبه، قاب کشو، کشو و طبقات متحرک کاربرد دارد.

تیغ منبت تک پر

تیغ منبت تک پر یکی از انواع تیغ‌ها در هنر منبت کاری است. در این هنر از تیغ‌های بسیاری در انواع سایز و مدل استفاده می‌شود. انتخاب هر کدام از تیغ‌ها نسبت به نیاز نجار و طرح مورد نظر انتخاب خواهد شد. تیغ منبت تک پر از کاربردی‌ترین تیغ‌های منبت است که برای ایجاد برش و حفره روی قطعه چوب از آن استفاده می‌شود. این نوع تیغ به دلیل شیار و تک پر بودن امکان تخلیه گرد ناشی از دریل کاری چوب را حین کار دارد. با این مزیت تیغ تک پر کار سوراخ زنی چوب را می‌توانید در سریع‌ترین زمان و با دقت بالایی انجام دهید.

تیغ منبت

تیغ اتصال 90 درجه

تیغ‌های مخصوص دستگاه سی ان سی و اورفرز براساس کاربرد و مدلشان مورد استفاده قرار می‌گیرند. تیغ اتصال 90 درجه یا کوژ یکی از انواع تیغ‌های این دستگاه‌ها می‌باشد که با توجه به نیاز افراد و نجاران برای اجرای طرح روی چوب از آن استفاده می‌کنند. همانطور که از اسم این تیغ مشخص است، از آن برای ایجاد اتصال 90 درجه روی چوب استفاده می‌شود. نکته مهم این تیغ نحوه اتصال آن روی چوب می‌باشد که باید حین کار از یک طرف به صورت افقی با تیغ شیار زد و از طرف دیگر به صورت عمودی روی چوب ابزار زد. همچنین برای اتصال آن باید برش مخصوصی روی چوب یا ام دی اف زد  کاربرد این تیغ در ساخت قاب عکس، آینه، اتصالات فارسی در کابینت، جعبه و صندوقچه‌های چوبی است. 

تیغ شیارزن کف تراش

تیغ شیار زن کف تراش برای ایجاد پله یا شیارهایی بر روی قطعه کار چوبی به کار برده می‌شود. این تیغ با قرارگیری در انواع دستگاه سی ان سی و یا اورفرز می‌تواند روی انواع چوب شیار ایجاد کند. با استفاده از این تیغ عملیات ایجاد شیار افقی و پله را می‌توانید انجام دهید و انواع برش و شیار را بر روی قطعه چوب ایجاد نمایید. تیغ شیار زن کف تراش مانند دیگر مدل‌های تیغ در شفت و قطرهای مختلف تولید شده است و براساس نیاز افراد حین کار روی چوب مورد استفاده قرار می‌گیرد. تیغ کف تراش برای هم سطح کردن کف کار، ایجاد شیار جای لولا، باربرداری، یکنواخت کردن صفحات مورد استفاده قرار می‌گیرد. تیغ شیارزن کف تراش روی اورفرز و سی ان سی قابل نصب است، به دلیل تراکم الماسه در دندانه‌های آن از کیفیت و مقاومت بالایی حین کف تراشی روی چوب برخوردار می‌باشد. بنابراین این نوع تیغه مناسب باربرداری و کف تراشی ورق‌های چوبی ام دی اف است.

قیمت انواع تیغ اورفرز نجاری

همان‌طور که در این مقاله گفته شده انواع متنوعی از تیغ سی ان سی و اورفرز وجود دارد که هر کدام با توجه به نوع و امکاناتی که دارند از قیمت متفاوتی برخوردار می‌باشند. شما می‌توانید با مراجعه به فروشگاه اینترنتی چوبینر انواع متنوعی از تیغ اورفرز را مشاهده نمایید. جهت کسب اطلاعات لازم درباره قیمت خرید محصولات می توانید از طریق راه های زیر با چوبینر ارتباط برقرار کنید:

09021235626 02166563048 02634647972

Choobiner.ir

 

دیدگاه ارسال شده است

نمایش / مخفی کردن دیدگاه ها